menusearch
armenpolymer.com

اخبار و مقالات

مستربچ

مستربچ

Masterbatch یک ماده افزودنی جامد برای پلاستیک است که برای رنگ آمیزی پلاستیک‌ها (masterbatch رنگی) یا انتقال خواص دیگر به پلاستیک‌ها (masterbatch افزودنی) استفاده می‌شود. Masterbatch مخلوط غلیظی از رنگدانه‌ها و / یا مواد افزودنی است که در طی یک فرآیند حرارتی در یک رزین حامل محصور می‌شود و سپس سرد می‌شود و به شکل دانه ای برش می‌خورد. Masterbatch به پردازنده اجازه می‌دهد تا در فرآیند تولید پلاستیک، پلیمر خام را از نظر اقتصادی رنگ آمیزی کند.

یکشنبه دهم اسفند ۹۹
مستربچ سفید

مستربچ سفید

مستربچ‌‌های سفید باعث روشن شدن، سفید شدن و تیرگی به کاربرد‌‌های پلاستیکی می‌شود. مستربچ‌‌های ما برای استفاده در اکستروژن فیلم و ورق، اکستروژن پروفیل، قالب تزریق و قالب گیری بادی خاص پلیمر هستند.

شنبه نهم اسفند ۹۹
مستربچ فود گرید

مستربچ فود گرید

مستربچ فود گرید چیست : محصولاتی نظیر مستربچ‌ها یی که کاربردهایی در صنایع بسته بندی مواد غذایی دارند با رعایت استاندارد‌‌های بهداشتی از معاونت غذا و دارو برای هر محصول با داشتن مشخصات فنی و ارایه نمونه مجوز بهداشت یا مجوز فود گرید دریافت می‌کنند.

سه شنبه هجدهم شهریور ۹۹
ماشین آلات

ماشین آلات

درفرآیند تولید مستربچ به روش تسهیم خوراک ابتدا پودر پلیمر به صورت جدا وارد مخزن تغذیه شده و در آنجا وزن کشی می‌شود.سپس وارد ناحیه تغذیه اکسترودر دو مارپیچه شده و عملیات ذوب آن شروع می‌شود.
در سمت دیگر واکس (عامل پراکنش) و پیگمنت درون مخلوط کن داخلی با سرعت بالا پیش اختلاط شده و مخلوط همگنی از آنها تهیه می‌شود. سپس وزن کشی شده و توسط خط جانبی تغذیه اکسترودر به مذاب پلیمری درون اکسترودر اضافه می‌شود .
مزیت این روش این است که پیگمنت دیگر وارد ناحیه ذوب نمی‌شود و لازم نیست از آن عبور کند که از خطر کلوخه شدن آن کاسته می‌شود .
به علت مقاومت حرارتی پایینتر پیگمنت‌ها در روش قبلی ,ممکن است پیگمنت‌ها دیگر قدرت رنگدهی لازم را نداشته باشند یا کیفیت رنگ آنها کاسته شود که با این تکنیک این مشکل رفع می‌شود.

یکشنبه شانزدهم شهریور ۹۹
مستربچ

مستربچ

مستربچ چیست ؟ در صنعت پلیمر به منظور رنگ آمیزی محصولات و ایجاد خواص بهینه در محصول ن‌‌های از مستربچ استفاده میکنند. در واقع افزودنی‌ها یی هستند که با نام تجاری و صنعتی مستربچ در دنیا شناخته می‌شوند.

چهارشنبه دوازدهم شهریور ۹۹
مستربچ افزودنی بالا برنده MFI (ام اف ای )

مستربچ افزودنی بالا برنده MFI (ام اف ای )

مقدار پلیمری که در غالب مذاب در زمان 10 دقیقه و یک دمای تعیین شده از یک روزنه عبور می‌کند را MFI (ام اف ای ) یا شاخص جریان مذاب آن پلیمر می‌نامند، این نشان در واقع برای نشان دادن میزان روانی پلیمر به عنوان معیاری از قابلیت اکسترود شدن است به طور کلی باافزایش شاخص جریان مذاب MFI (ام اف ای ) وزن مولکولی، استحکام کششی مقاومت پارگی دمای نرم شدن و چغرمگی ،مقاومت شیمیایی پلیمر کاسته می‌شود این شاخص با گرانروی رابطه عکس دارد با افزایش گرانروی MFI (ام اف ای )کاهش می‌یابد از این ویژگی برای شخصی کردن گرید پلیمر‌‌های پایه پتروشیمی‌ها و اینکه این پلیمر چه روش فرآیندی و شکل دهی مناسب است بکار می‌رود.

سه شنبه یازدهم شهریور ۹۹
Additives for Greenhouse Films

Additives for Greenhouse Films

A good UV-stabilisation of a greenhouse film should enable that after desired lifetime at least 50% of
initial tensile strength is present at the film. It has to be taken into account that each UV-stabilisation
must be designed regarding to maximum possible annual sun radiation energy which is typical to
geographic area of application

دوشنبه دوازدهم خرداد ۹۹
Polymer Additives and  Reinforcements

Polymer Additives and Reinforcements

Additives are usually required
To impart stability against the degradative effects of
various kinds of aging processes
Enhance product quality and performance

دوشنبه دوازدهم خرداد ۹۹
Carbon black latex masterbatch composition

Carbon black latex masterbatch composition

A carbon black-latex masterbatch composition that can impart improved properties to a resulting rubber compound, and methods for the preparation and use of the carbon black-latex masterbatch composition.

دوشنبه دوازدهم خرداد ۹۹
Analysis of Polymer Additives in the Packaging Industry

Analysis of Polymer Additives in the Packaging Industry

Polymer additives have had a dramatic effect on packaging materials. Improvements in
polymer performance have opened the door for new and innovative ways of production.
Numerous additives provide processing and manufacturing performance improvements,
others allow materials to have an assortment of enhanced properties.
This paper discusses the developmental history of polymer additives, different
categories of polymer additives, their importance to the packaging industry, and types of
machinery involved in processing additives. While there are a variety of additives, this
paper focuses on those that enhance the processing capabilities and improve functional
properties of polymeric materials.

شنبه دهم خرداد ۹۹
مستربچ مشکی

مستربچ مشکی

براق ترین مستربچ مشکی در ایران با تکنولوژی سوپر براق آلمان براقیت این محصول باعث احیای مواد ضایعات در محصولاتی نظیر کیسه زباله، قطعات تزریق و ورق‌‌های پلیمری و همچنین گرانول‌ها دست دوم می‌شود و اثر بسزایی در چشم نوازی و شاین بودن محصولات نو و تجملاتیتر دارد.

سه شنبه بیست و سوم اردیبهشت ۹۹
مستربچ افزودنی مستربچ رنگی وچسب گرماذوب بسته بندی وکامپاندپلی آمیدالیاف شیشه کامپاندپلی اتیلن وپلی کربنات وکربنات کلسیم وکامپاندسایلنت  کامپاند کربنات کلسیم شرکت آرمن پلیمر

مستربچ افزودنی مستربچ رنگی وچسب گرماذوب بسته بندی وکامپاندپلی آمیدالیاف شیشه کامپاندپلی اتیلن وپلی کربنات وکربنات کلسیم وکامپاندسایلنت کامپاند کربنات کلسیم شرکت آرمن پلیمر

مستربچ رنگی که شامل مستربچ سفید مشکی و مستربچ‌‌های متنوع رنگی دیگر در حدود 120 شید رنگ هستند. در صنعت پلیمر با توجه به تنوع محصولات برای هر محصول جداگانه فرموله می‌شود مستربچ رنگی از چند جز که مهم ترین آنها پودر رنگی (پیگمنت) که معدنی هستند و از منابع طبیعی استخراج می‌شوند و،وظیفه رنگ دهی را به محصولات می‌دهند و جزء دیگر مواد پایه پلیمرکه می‌توانند در هر پایه ای نظیرPE (پلی اتیلن)PP (پلی پروپیلن) PAپلی آمید پلی استایرن PS پلی کربنات پلی اتیلن ترفتالات PETو... باشند که باید با مواد اولیه ای که رنگ به صورت درصدی به آن اضاف می‌شود باید سازگار باشد که عمدتا این مستربچ‌ها ی رنگی برپایهPE و پلی اتیلن هستند ک سهم بیشتری به لحاظ آماری دارند.
مستربچ‌‌های افزودنی : این تیپ از محصولات با توجه به رشد روز افزون صنعت پلیمر دارای تنوع بسیارزیادی هستند شرکت آرمن پلیمر تکمیل ترین سبد کالا از محصولات افزودنی را تولید و به بازار‌‌های دتخل از قبل عراق،افغانستان، کشور‌‌های آسیای میانه و روسیه و...عرضه می‌کند.

شنبه بیست و سوم آذر ۹۸
مستربچ افزودنی و واکس پلی اتیلنpe و آنتی اکسیدانت

مستربچ افزودنی و واکس پلی اتیلنpe و آنتی اکسیدانت

واکس پلی اتیلن (PE) نوعی موم مصنوعی است که توسط پلیمریزاسیون اتیلن تهیه شده و غیر سمی، سفت و سفید است. موم PE به شکل گلوله، پوسته پوسته و پودر موجود است. صنایع مهم استفاده نهایی موم PE شامل پوشش، پارچه، جوهر‌‌های چاپی، لهستانی، بسته بندی مواد غذایی و پردازش، رنگ، روغن و گاز، مواد آرایشی، دارویی، کاغذ و چرم است.

دوشنبه هجدهم آذر ۹۸
انواع  مستربچ افزودنی، مستربچ شفاف کننده ،مستربچ آنتی بلاک، مستربچ آنتی استاتیک، مستربچ افزودنی لیز کننده، مستربچ افزودنی کمک فرآیند، مستربچ افزودنی براق کننده،  مستربچ افزودنی آنتی ویروس

انواع مستربچ افزودنی، مستربچ شفاف کننده ،مستربچ آنتی بلاک، مستربچ آنتی استاتیک، مستربچ افزودنی لیز کننده، مستربچ افزودنی کمک فرآیند، مستربچ افزودنی براق کننده، مستربچ افزودنی آنتی ویروس

مستربچ شفاف کننده باعث کیفیت بالا و صرفه جویی درهزینه میشود. مستربچ افزودنی ضد میکروبی بزرگترین و سریعترین نوع مستربچ محسوب می‌شود. تسلط مستربچ افزودنی ضد میکروبی به دلیل افزایش تقاضا برای محصولات پلاستیکی است. اگر تخلیه الکتریکی در طی فرآیند تولید با مواد قابل اشتعال در تماس باشد می‌تواند منجر به انفجار یا آتش سوزی شود. فیلم‌ها، نوارها یا الیاف به دلیل شارژ الکترواستاتیک به یکدیگر چسبیده و باعث می‌شوند که پردازش یا استفاده از آنها دشوار شود. مستربچ‌‌های ضد بلوک مانع از مسدود شدن فیلم‌‌های پلی الیفین در حین تولید وتبدیل به محصولات نهایی شوند. مستربچ‌‌های لیز کننده، CoF را کاهش می‌دهند. (ضریب اصطکاک) : بین لایه‌‌های فیلم و همچنین بین فیلم و سطوح دیگر که با آنها در تماس هستند را کاهش می‌دهد. یک مستربچ لیزکننده مبتنی بر PE حاوی 5٪خلوص بالااولئیدید با منشاء گیاهی اولئامید یک لیزکننده سریع است.  در برخورد با مشکلات آب بندی و  یا چاپ : در این حالت استفاده از لیزکننده حاوی اروکامید توصیه می‌شود.

شنبه هجدهم آبان ۹۸
 انواع مستربچ افزودنی، مستربچ رنگی ،مستربچ آبی

انواع مستربچ افزودنی، مستربچ رنگی ،مستربچ آبی

اصطلاح "مستربچ" معمولاً برای اتصال رزین شامل یک یا چند ماده افزودنی استفاده می‌شود. رایج ترین ماده افزودنی رنگدانه ای است که رنگ را به سیستم پلیمر نهایی منتقل می‌کند.

دوشنبه سیزدهم آبان ۹۸
مستربچ افزودنی فیلم گلخانه ای

مستربچ افزودنی فیلم گلخانه ای

فیلم‌‌های گلخانه ای وسیله ای برای رشد محصولات زراعی با غلبه بر شرایط نامساعد جوی هستند. فیلم‌‌های گلخانه ای از تشعشع خورشیدی برای شرط بندی پارامتر‌‌های ریز اقلیمی داخلی، همچنین با استفاده از مواد افزودنی در فیلم‌‌های پلاستیکی، با هدف بهینه سازی تولید محصولات زراعی در مناطق یا دوره‌‌های سال بهره می‌گیرند .

سه شنبه بیست و سوم مهر ۹۸
کاربرد  کامپاند مستربچ مشکی و کربنات کلسیم

کاربرد کامپاند مستربچ مشکی و کربنات کلسیم

کامپاند کربنات کلسیم به صورت پودر‌‌های بی بو یا بلور‌‌های بی رنگ ظاهر می‌شود. کربنات کلسیم رسوبی بصورت صنعتی با تجزیه سنگ آهک به اکسید کلسیم و پس از آن در مرحله بعدی جذب مجدد بعدی یا به عنوان محصول فرایندکه برای ساخت کربنات سدیم از آن استفاده می‌شود و بصورت صنعتی تولید می‌شود. کربنات کلسیم بارشی خالصتر از کربنات کلسیم زمین است و دارای خاصیت هندلینگ مختلف (و متناسب با آن) است .مستر بچ مشکی طیف گسترده ای از مستربچ‌‌های مشکی در صنعت پلاستیک بطور گسترده استفاده می‌شود. با داشتن خواصی مانند محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، بهبود فرآیند پذیری و سازگاری با خواص ترکیب پیشرفته (مانند سفتی، مقاومت در برابر ضربه، پارگی و سوراخ) می‌توانید خصوصیات خاصی را که برای کاربردشان لازم است را به صورت سفارشی، مقرون به صرفه به مشتریان خود ارائه دهید. راه حلی که پیروی از مقررات مربوط را تضمین می‌کند .
مستر بچ افزودنی و تقویت کننده‌‌های پلیمری :
مستر بچ افزودنی معمولاً مورد نیاز است برای ایجاد ثبات در برابر اثرات تخریب کننده انواع مختلف فرآیند پیری و افزایش کیفیت و عملکرد محصول مستر بچ تثبیت کننده‌‌های حرارتی و سبک، آنتی اکسیدان‌ها و مواد نگهدارنده. پلاستیسایزرها، مستربچ روان کننده‌ها، مستربچ اصلاح کننده‌‌های ضربه، مستربچ ضد الکتریسیته ساکن، رنگدانه‌ها و رنگ‌ها. (معمولاً برای کاهش هزینه‌ها، بهبود کیفیت زیبایی شناسی یا اصلاح رفتار، مکانیکی و رفتار فیزیکی یک پلیمر بکار می‌رود) این مستربچ افزودنی معمولاً در مقادیر نسبتاً کمی استفاده می‌شوند .

شنبه سیزدهم مهر ۹۸
 انواع مستربچ افزودنی، مستربچ رنگی ،مستربچ سفید،کامپاند کربنات  و کربنات کلسیم و مستربچ پلی اتیلن واکس

انواع مستربچ افزودنی، مستربچ رنگی ،مستربچ سفید،کامپاند کربنات و کربنات کلسیم و مستربچ پلی اتیلن واکس


مستربچ افزودنی پلیمری تأثیر چشمگیری بر روی بسته بندی مواد داشته است پیشرفت‌ها درعملکرد پلیمردرها را برای شیوه‌‌های جدید و نوآورانه تولید باز کرده است. افزودنی‌‌های بی شماری پیشرفت‌‌های پردازش و تولید را ارائه می‌دهد برخی دیگر این مواد را به مجموعه ای از خواص پیشرفته اجازه می‌دهند. در این مقاله به بررسی تاریخچه توسعه مواد افزودنی پلیمر، متفاوت می‌پردازیم دسته ای از مواد افزودنی پلیمر، اهمیت آنها برای صنعت بسته بندی و انواع آن ماشین آلات درگیردر پردازش مواد افزودنی. در حالی که انواع مختلفی از مواد افزودنی وجود دارد، این مقاله بر روی مواردی است که قابلیت پردازش را بهبودبخشیده و عملکرد را بهبود می‌بخشد.

دوشنبه هشتم مهر ۹۸
مستر بچ‌‌های افزودنی

مستر بچ‌‌های افزودنی

مستربچ‌‌های افزودنی :
شرکت آرمن پلیمر در زمینه تولید افزودنی‌‌های پلیمری دارای تکمیل ترین سبد کالا با بیش از 30 افزودنی تخصصی است تیم R&D این مجموعه با بهره گیری از دانش پلیمری و رصد کردن شرکت‌‌های معتبر و پیشرو دنیا و همچنین آزمون و خطا‌‌های بسیار زیادو شبانه روزی به تکنولوژی و دانش تولید این محصولات دست یافته است

دوشنبه چهارم شهریور ۹۸