menusearch
armenpolymer.com

مستربچ آنتی بلاک

(10)
(0)
مستربچ آنتی بلاک

مستربچ آنتی بلاک (anti block) چیست؟

مستربچ افزودنی آنتی بلوک (anti block ) با خواص باز شوندگی باعث چسبیدن دو لایه فیلم به یکدیگر و لایه های فیلم به سطوح فلزی و لغزنده شدن آن می‌گردد این محصول با کیفیت بسیار عالی و ماندگاری بالا جهت فیلم های بسته بندی، برپایه پلی اتیلن و سازگاری با MDPE،HDPE، LDPE، LLDPE، PP و کاملاً بدون بو است.

نحوه عملکرد مستربچ آنتی بلاک

بر اثر نیروی واندروالسی مولکولی لایه های فیلم تمایل دارند همدیگر را جذب کنند و باعث چسبندگی لایه های فیلم های بسته بندی به یک دیگر شده و عمل جدایش و سهولت استفاده از رول و لفاف ها را کم می‌کنند یکی از راه های غلبه براین جاذبه استفاده از مستربچ افزدنی آنتی بلاک (anti block) با یک ساختار سطحی بروی فیلم و از بین بردن نیروی چسبندگی واندروالسی است مستربچ افزودنی آنتی بلاک لیزکننده ( anti block ) شرکت آرمن پلیمربا حفظ خواص شفافیت با درصد های پایین بین ۰.۳ تا ۰.۷ گرم درصد وزنی این مشکل را برطرف می‌کند و علاوه برآن اثر لغزش و سرخوردن فیلم های پلاستیکی بروی یکدیگر در هنگام چیدمان جلوگیری می‌کند.

مستربچ آنتی بلاک نوعی افزودنی است که به مواد پلیمری جهت خواص لغزندگی در تولید فیلم های PP-PE و ... افزوده می‌شود با اضافه کردن مستربچ آنتی بلاک به سطح لایه های فیلم از چسبندگی های احتمالی جلو گیری می‌شود.

موثرترین روش در چسبندگی مستربچ آنتی بلاک است اما امکان دارد باعث کدر شدن در سطح لایه های فیلم شود و روشنی کمتری در محصول ایجاد کند.

تالک یکی دیگر از مستربچ آنتی بلاک است که باعث ایجاد خیس شدگی عمیق و پراکندگی بهتر در ترکیبات می‌شود از دیگر مستربچ های آنتی بلاک می‌توان به دیاتومیت یا سیلیکا نام برد که بعد از تالک از مهمترین مستربچ های آنتی بلاک است که مقدار مصرف کم آن باعث خواص ضد چسبندگی آن می‌شود.

یک دسته از افزودنی ها که عملکردی شبیه لیز کننده ها دارند آنتی بلاک ها (anti block) هستند که از تجمع و چسبندگی فیلمها بر روی یکدیگر جلوگیری می‌کنند و یا در اصطلاح باز شوندگی‌ آنها را بهبود میبخشد.

تفاوت آنتی بلاک و لیز کننده ها

برای کاهش نیروی برشی بین دو سطح از لیز کنند ها استفاده می‌شود که سبب سر خوردن دو سطح بر روی هم می‌شود اما جهت کاهش نیروی عمود بر دو سطح آنتی بلاک ها استفاده می‌گردد که دو سطح بتوانند به نسبت یکدیگر به راحتی باز شوند.

 

مزایا استفاده از مستربچ آنتی بلاک ( anti block )

  • ممانعت از چسبیدن لایه های فیلم هنگام رول شدن

  • سهولت در بسته بندی و انبارش محصول

  • ایجاد خواص این محصول عمر طولانی تری نسبت به محصولات مشابه دارد

  • جنس تولیدی را کدر نمی‌کند و هیچ گونه تغییر رنگی ایجاد نمی‌کند

  • به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب با مش بالا به هیچ عنوان شفافیت محصول را از بین نمی‌برد.

کاربرد استفاده از مستربچ آنتی بلاک ( anti block )

  • فیلم های بسته بندی نظیر نایلون های بسته بندی صیفی جات و کیسه های خرید

  • شرینک های صنعتی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات با شماره های مندرج در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

09173810795

(مهندس میرزایی)

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت با ما بر روی هر کدام از اکانت های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.