menusearch
armenpolymer.com

ماشین آلات و مواد اولیه تولید ملت بلون و اسپاند باند

چهارشنبه نوزدهم شهریور ۹۹
(369)
(0)
ماشین آلات و مواد اولیه تولید ملت بلون و اسپاند باند

ماشین آلات تولید اسپاند باند (پارچه های سوزنی ,ناموون) و ملت بلون

(Production machinery (Non woven,Spandex fabric,melt blown fabric

مجموعه آرمن پلیمر با توجه به شرایط بحرانی وضعیت سلامت جامعه در پی رخداد ویروس کرونا (covid 19)
با توجه به فعالیت های 20 ساله و دانش فنی واحد تحقیق و توسعه در زمینه مشاوره و تجهیز دستگاه و فروش ماشین آلات تولید پارچه های اسپاند باند و ملت بلون و همچنین دستیابی به فرمولاسیون مواد اولیه پارچه ملت و اسپاند آمادگی هر گونه خدمات را به شما سروران معزز اعلام می‌دارد.

تجهیزات موجود در انبار :
1-    موتور گیربکس
2-    سیلندر و ماردون
3-    ملت پمپ
4-    الکترواستاتیکر
5-    هد یا قالب اصلی دستگاه در سایزهای 45-65-80-و...
6-    درام دستگاه
7-    قسمت رولینگ
و تمامی تجهیزات دستگاه ملت بلون و اسپاند باند در حال حاضر آماده و بیست و چهار ساعته قابل تحویل است.

در بخش تولید محصولات پلیمری این واحد شامل 17 گرید مستربچ افزایش دهنده mfi مواد پلی پروپیلن (pp ) که به صورت یک تا ده درصد وزنی به پلی پروپیلن اضاف می‌شود و همچنین 6 کامپاند که نیاز به پلی پروپیلن و هیچ افزودنی دیگری ندارد و به تنهایی با دستگاه شما فرایند و تبدیل به پارچه اسپاند باند و ملت بلون خواهد شد.

 

محصول شماره 1 :  مستربچ افزودنی افزایش دهنده MFI ( در 17 گرید)

 

مستربچ افزایش دهنده mfi در تولید پارچه ملت بلون و اسپاند باند

 

 

 

 

 

دیتا شیت مستربچ mfi

 

 

 

محصول شماره 2 : کامپاند افزایش دهنده (1700-MFI (1600 برای تولید ملت بلون

 

 

 

مستربچ افزودنی افزایش دهنده mfi در تولید پارچه ملت بلون و اسپاند باند در شرکت ارمن پلیمر

 

 

 کامپاند مستربچ بالا برنده mfi  جهت تولید اسپاند باند و ملت بلون

 

سوالاتی که اخیرا رایج شده است   

           
1)   ماسک های چند لایه از چه جنسی تولید می‌شوند ؟

 ماسک های سه لایه از یک لایه وسط از جنس ملت بلون با تراکم: (ملت بلون های غیر استاندار حدود 40 نانومتر و ماسک های استاندار با تراکم 4 نانومتر ) و دو لایه داخل و خارج از جنس اسپاند باند (پارچه های سوزنی ) که تراکم کمتری نسبت به ملت بلون دارند و ویروسی در ابعاد کرونا به راحتی از آنها عبور می‌کند.   

در فرآیند ساخت ماسک های 3 لایه استاندارد، لایه میانی از موادی ساخته می‌شود که مانند صافی عمل کرده و مانع از ورود و خروج ویروس می‌شوند. دو لایه دیگر نیز از الیاف بافته نشده، ساخته شده اند. لایه بیرونی ماسک های جراحی چین خوردگی داشته و در رنگهای سبز، آبی و سفید در بازار موجود هستند.
علاوه بر این، برای راحتی استفاده از این ماسک ها دو بند کشی به صورت حلقه ای در اطراف آن قرار داشته که می‌توانید در هنگام استفاده آن را پشت گوش هایتان قرار داده و ماسک را روی صورت محکم کنید. در ماسک های جراحی با کیفیت این بندها به صورت پرس شده در دو طرف ماسک قرار گرفته است.

 

لایه ی Spunbond

این پارچه در زمره ی منسوجات بی بافت و از جنس پلی پروپلین است. اسپان باند به نام هاى پارچه ی یکبار مصرف، بى بافت، نبافته، لایه ی سوزنى، نبافته سوزنی و نبافته ی اسپان نیز شناخته می‌شود. این پارچه، مانند پارچه های معمول تاروپودی از الیاف انواع نخ نیست، بلکه از الیاف پرس تشکیل شده است. پارچه اسپان باند با ضخامت و وزن های مختلفی تولید می‌شود، از این رو به بی بافت یا نبافته شهرت دارد. برای درک بهتر از مفهوم واژه ی منسوجات بی بافت، می‌توانید نوع بافت نمد و موکت را در نظر بگیرید.
این پارچه در تولید چای کیسه ای تا صنایع نظامی به کار می‌رود. اکثر افراد در طول روز با این پارچه سر و کار دارند، اما یا اسم آن را نمی‌دانند یا با آن آشنایی ندارند. در فرآیند تولید پارچه ی اسپان باند، مواد اولیه در دستگاه اکسترودر وارد می‌شوند. پس از ذوب، پلی پروپلین وارد مجموعه ای از سوزن های سرنگ می‌شود که با فشار وارده از طرف اکسترودر باعث خروج مواد مذاب به صورت الیاف بسیار باریک به شکل رشته های فیلامنت می‌شود. فیلامنت ها بعد از خنک شدن به شکل آیرودینامیک روی نقاله های خط تولید، کش داده شده و لایه های اسپان تولید می‌شود.

پارچه اسپاند باند با گرم های مختلف با مستربچ mfi

 

 

مستربچ افزودنی mfi بالابرنده در شرکت آرمن پلیمر برای تولید ماسک

 

پارچه Meltblown

لایه ملت بلون یکی از قسمت های مهم در ماسک سه لایه است که نقش فیلتر را ایفا می‌کند. لایه ی ملت بلون در ماسک به عنوان کاغذ فیلتر هم شناخته می‌شود. البته منظور از کاغذی بودن، یک لایه ی خشک و غیر منعطف نیست. بلکه این لایه نرم و انعطافپذیر است. این لایه یک پارچه بافته نشده با الیاف های فوق العاده ریز است و از فیلامنت های منقطع تولید می‌شود. ظرافت هر یک از این فیلامنت ها ۱ – ۵ میکرون است. همین ویژگی باعث افزایش ویژگی نفوذ ناپذیری ملت بلون می‌شود و به همین دلیل ماسک مایعات را از خود عبور نمی‌دهد. پس در برابر سایر میکروب ها و ویروس ها نیز همانند یک سد عمل می‌کند. اما همین لایه ی نازک قادر است هوا را به راحتی از خود عبور دهد. یعنی زمانی که ماسک را روی دهان می‌گذارید، قادرید به راحتی نفس بکشید. اما هوایی که وارد مجرای تنفسی می‌شود، پاک و تمیز است.

 

 

 

 

 

 

پارچه ملت بلون برای تولید ماسک mfi

 

پارچه SMS


پارچه های اس ام اس، نوعی پارچه کامپوزیتی بسیار شبیه به پارچه های اسپان باند اما با ساختار منحصر بفرد بوده که جایگاه ویژه ای را در پزشکی به خود اختصاص داده است. ساختار این پارچه ها به گونه ای است که از دو لایه اسپان باند تشکیل شده که در میان آن لایه ای وجود داشته که به میزان زیادی از نفوذ انواع ذرات ریز مانند باکتری ها و میکروب ها جلوگیری می‌کند. پارچه های اس ام اس نیز همچون پارچه های اسپان باند برای تهیه و تولید ماسک، شان، گان، البسه اتاق عمل و غیره بسیار مناسب است و باعث عدم انتقال موارد بیماری زا می‌شود. دقت داشته باشید ماسک های جراحی یکبار مصرف بوده و بعد از استفاده حتما آن را در سیفتی باکس یا کیسه زباله قرار دهید تا مانع از انتشار عوامل بیماری زا شود.

 

 

 

 

 

 

پارچهsms  اس ام اس برای تولید ماسک

 

2) به چه ماسک هایی می‌توان اعتماد کرد


ماسک های که حداقل از یک لایه ملت بلون تشکیل شده باشند البته به صورت استاندارد.

 

چگونه ماسک جراحی استاندارد را از نمونه غیر استاندارد تشخیص دهیم؟


یکی از مواردی که در هنگام خرید ماسک های جراحی باید به آن دقت داشته باشید، استاندارد بودن ماسک است؛ از جمله مواردی که در نگاه اول مشخص کننده استاندارد بودن ماسک جراحی است می‌توان به قیمت، محل خرید و بسته بندی محصول اشاره کرد.
در خصوص بسته بندی بیرونی ماسک های سه لایه، باید به شماره ثبت محصول دقت داشته باشید. به سری ساخت، وجود تاییدیه وزارت بهداشت و تاریخ تولید و انقضا دقت کنید.
در کنار این سه مورد، شما می‌توانید با دانستن نکات زیر به راحتی ماسک های جراحی غیر استاندارد را از نمونه های اصلی و باکیفیت تشخیص دهید.
1. تست دیداری
در مرحله اول می‌توانید با بررسی دقیق، غیر استاندارد بودن ماسک را تشخیص دهید. برای این کار، کافی است ماسک را در معرض نور قرار دهید. ضخامت ماسک باید بگونه ای باشد که اجسام از پشت آن قابل مشاهده نباشند. چنانچه توانستید جسمی مانند دست خود را از پشت ماسک ببینید، ماسک شما استاندارد نیست.
2. تست عدم اشتعال پذیری
لایه میانی ماسکهای جراحی از الیاف ملت بلون (Melt blown) ساخته شده که غیرقابل اشتعال است. برای تست اصالت و کیفیت ماسک، میتوانید این لایه از ماسک را آتش زده و ببینید که به جای این که شبیه کاغذ بسوزد، مانند پلاستیک آب میشود. اگر این لایه آتش گرفت، بدانید غیراستاندارد است.
3. تست مقاومت در مقابل آب
بیرونی ترین لایه ماسک های جراحی به صورت ضد آب طراحی شده است. برای تست اصالت و کیفیت ماسک جراحی کافی است آن را شبیه به قیف در کف دست خود قرار داده و مقداری آب درون آن بریزید. در صورتی که ماسک خیس شد یا نشتی داد، نمونه ای که خریداری کر ده اید غیر استاندارد است.

4. تست جذب الکترواستاتیک
لایه میانی ماسکهای سه لایه اغلب خاصیت الکترواستاتیک دارد. در صورتی که تعدادی ماسک دارید؛ یکی از آنها را باز کرده و لایه میانی را روی دستتان بکشید، با این کار باید حسی شبیه به الکتریسیته شدن داشته باشید. این خاصیت به دلیل وجود بار الکتریکی در لایه میانی و الیاف مخصوص آن است. در صورتی که لایه میانی ماسک جراحی اینطور نباشد؛ ماسک شما غیر استاندارد است.
5. تست نفس کشیدن
میدانیم که ماسکهای جراحی ۳ لایه هستند و لایه میانی دارای خاصیت الکترواستاتیک است که باعث به دام افتادن باکتری و میکروب در آن می‌شود، بنابراین با عطسه یا سرفه کردن نباید هوایی از ماسک شما خارج شود. برای تست اصالت، ماسک را روی صورت زده و سعی کنید شمعی را خاموش کنید. این ماسک اجازه می‌دهد شما نفس بکشید اما مانع از عبور هوای درون ریه و شش به محیط بیرون می‌شود. به بیان ساده با زدن ماسک جراحی اصلی نمی‌توانید فوت کنید.
6. تست جذب
برای تست اصالت و کیفیت ماسک جراحی خریداری شده کافی است لایه میانی (ملت بلون) آن را جدا کرده و سعی کنید که مایعات را با آن جذب کنید. لایه میانی به گونه ای طراحی شده است که بتواند بزاق، ترشحات و مخاط دهان و بینی را جذب کند. در صورتی که لایه میانی نتواند به راحتی مایعات را جذب کند، یعنی تقلبی بوده و استفاده از آن به شدت خطرناک است زیرا مانع از عبور میکروب و باکتری های تنفسی نمی‌شود.
کارکنان تولید درصورتی که قادر به شناسایی پارچه با ویژگی های مناسب برای تهیه ماسک نباشند، ضروری اسـت پـارچه را از شرکت هـای تولید کننده معتبر تهیه نمایند. کلیه افرادی که در فرآیند تهیه ماسک مشارکت دارند، ضروری است نکات بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نمایند. مانند رعایت بهداشت فردی، شستن دست ها با آب و مواد شوینده دست یا مواد ضدعفونی کننده واستفاده از ماسک.
افراد مشکوک و مبتلا به کرونا یا مرتبط با بیماران کرونایی به هیچ عنوان نباید درفرآیند تولید و بسته بندی محصول دخالت داشته باشند.
توجه به کیفیت و اصالت کالا، تضمین کننده سلامت خود، کسانی که دوست شان دارید و جامعه است. این روزها که تب بیماری کرونا و استفاده از ماسک برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری داغ است، برای محافظت و ایمنی بیشتر باید ترفندها و راههای تشخیص ماسک جراحی اصلی و تقلبی را بدانید. علاوه بر این تهیه محصولات بهداشت و پزشکی و اطمینان از اصالت و کیفیت بالای آنها بسیار اهمیت دارد، زیرا این محصولات به صورت مستقیم بر شرایط سلامتی فرد تاثیر میگذارند.
بعد از اینکه مطمئن شدید نوع ماسکی که خریداری کرده اید، استاندارد است، نباید روی آن الکل و یا مواد ضدعفونی کننده اسپری کنید؛ زیرا این مواد باعث از بین رفتن خاصیت فیلترینگ ماسک می‌شود. لایه ی ملت بلون مقاومتی در برابر الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده ندارد. شست و شو با مواد شوینده هم باعث از بین رفتن خاصیت این لایه می‌شود.

 

 

 

پارچه استفاده شده برای ماسک  تولید شده از مستربچ mfi2) به چه ماسک هایی می‌توان اعتماد کرد


ماسک های که حداقل از یک لایه ملت بلون تشکیل شده باشند البته به صورت استاندارد.


3)تفاوت پارچه اسپاند باند و ملت بلون


متمایزترین نکته تراکم بالای پارچه های ملت بلون در مقایسه با پارچه های اسپاند باند است.


4) آیا اپیدمی ماسک ماندگار است


با توجه به اینکه ویروس کرونا از خانواده ویروس هایی است که درمان قطعی ندارد متاسفانه باید منتظر جهش های علمی و جامعه پزشکی بود.   

 

 

تولید ماسک با استفاده از مستربچ mfi

                                                   

5) آینده پارچه های ملت بلون و(اسپاند باند یا سوزنی) نبافته چگونه است

                                                                   
به پیرامون خود نگاه کنید و مطمئن باشید حداقل یک مدل پارچه نبافته را خواهید یافت، پارچه های اسپاند باند در طیف وسیعی از بازارها از جمله پزشکی و بهداشتی، البسه، خودرو، تصفیه، ساخت و ساز، ژئوتکستایل و محافظ به کار می‌روند. هروزه استفاده از پارچه های غیر بافته در حال رشد است و باید بدانید ۲ نوع پارچه نبافته وجود دارد: بادوام و دفع. حدود ۶۰٪ پارچه های غیر بافته از دوام و ۴۰٪ بقیه دفع هستند.                
بازار جهانی پارچه های غیر بافته توسط چین با سهم بازار در حدود ۳۵٪ هدایت می‌شود و پس از آن اروپا با سهم بازار در حدود ۲۵٪ است. در زمان های اخیر، با افزایش موارد COVIC-19 ،با تقاضا برای بهداشت و محصولات پزشکی ساخته شده از پارچه غیر بافته (مانند : کلاه های جراحی، ماسک های جراحی، PPE، پیش بند پزشکی، روکش کفش و غیره) تا ۱۰ برابر افزایش یافته است ۳۰ برابر در کشورهای مختلف. براساس گزارشی از بزرگترین فروشگاه تحقیقاتی بازار جهانی “Research & Markets”، بازار جهانی پارچه Nonwoven Fabrics در سال ۲۰۱۷ ۴۴٫۳۷ میلیارد دلار بوده است و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۶ به ۹۸٫۷۸ میلیارد دلار برسد.

 

6)آیا سرمایه گذاری در این صنعت بازدهی دارد

       
در کشور عزیزمان روزانه حدود 30 تن پارچه مورد نیاز است که از این مقدار حدود 14 تن فقط تولید می‌شود و به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز کشور نیست که از این مقدار حجم زیادی بدون داشتن آمار دقیق از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصولات با شماره های مندرج در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

09173810795

(مهندس میرزایی)

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت با ما بر روی هر کدام از اکانت های پشتیبانان ما که میخواهید کلیک کنید.